ОГОЛОШЕННЯ

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

http://www.korosten-rada.gov.ua/zahodi-spryamovani-na-pokrashchennya-stanu-dovkillya/

http://korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/pidpriyemnitstvo/

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

vidkrite-misto/

http://korosten-rada.gov.ua/osobistiy-priyom-gromadyan-v-rezhimi-videozvyazku/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/novini-mista/plan-zahodiv-13288.html

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html

https://www.auc.org.ua/

https://gromconsult.rada-kor.gov.ua/uk
Календар

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI_na_zhkp.pdf

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

/transport-dozor
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Реалізація прав людини в Коростенському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області
31.12.2017

Реалізація прав людини в Коростенському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області

 

         В Україні як в соціальній, правовій державі – людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Зазначені конституційні положення викладені в розділі ІІ Конституції України «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина».

         Статтею 46 Конституції України передбачено, що Україна, як соціальна держава, зміст і спрямованість діяльності якої визначають права і свободи людини та їх гарантії, задекларувала право громадян на належні, безпечні і здорові умови праці, соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника та пенсійне забезпечення громадян.

         Пенсійне забезпечення у будь-якій державі є найважливішою складовою добробуту громадян, яке демонструє дійсне бажання країни дотримуватись принципів гуманізму щодо тих, хто віддав суспільству працю, інтелект та здоров’я. Воно покликане підвищити рівень життя пенсіонерів; встановити залежність розмірів пенсій від величини заробітку і трудового стажу; забезпечити фінансову стабільність пенсійної системи. Реалізація права на пенсію повинна забезпечувати виконання свого основного призначення – забезпечити пенсіонерам рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом, і тому під правом на пенсію слід розуміти гарантовану державою можливість у разі настання страхових ризиків, закріплених у законі, щомісячно отримувати грошові кошти у розмірі, що, як правило, відображає отриманий в минулому заробіток та забезпечує гідне життя пенсіонерів.

         Так, 11.10.2017 набув чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Даним документом було введено вимоги до мінімального страхового стажу для виходу на пенсію і передбачено підвищення пенсій. Даний Закон не передбачає підвищення пенсійного віку, але увів вимоги до страхового стажу. Для виходу на пенсію у 60 років потрібно мати 25 років страхового стажу. Усі нормативи мінімального страхового стажу збільшуватимуться на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року. Таким чином, з 2028 року для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу.

         Даний Закон скасував спеціальні пенсії для державних службовців, науковців та інших категорій. Крім того, скасовано право на призначення пенсії за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, прокурорських працівників та інших, які раніше могли виходити  на пенсію достроково. Також скасовано 15% зниження пенсій працюючим пенсіонерам. Водночас даний Закон передбачив базову середню заробітну плату для розрахунку пенсій, яка становить 3764,40 грн., у зв’язку із чим відбулося збільшення пенсій.

Реалізація і захист конституційних прав людини забезпечується Коростенським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Пенсіонери мають право звертатися до об’єднаного управління із заявами, скаргами або пропозиції з питань пенсійного забезпечення та одержувати вичерпні відповіді на них. У разі незгоди з наданою відповіддю мають право оскаржити її до органу Пенсійного фонду України вищого рівня або до суду.

З метою повного забезпечення прав і свобод пенсіонерів керівництвом об’єднаного управління постійно проводяться особистий та виїзні прийому громадян та висвітлюються новини пенсійного законодавства в засобах масової інформації.

Крім того, для зручної взаємодії з органами фонду на сайті Пенсійного фонду України (www.pfu.gov.ua) працює офіційний інформаційний портал електронних послуг за допомогою якого можливо отримати відповідну інформацію як працюючим громадянам так і пенсіонерам.

 

 

 

Головний спеціаліст-юрисконсульт Коростенського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Наталія Савущик