ОГОЛОШЕННЯ

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

http://www.korosten-rada.gov.ua/zahodi-spryamovani-na-pokrashchennya-stanu-dovkillya/

http://korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/pidpriyemnitstvo/

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

http://korosten-rada.gov.ua/osobistiy-priyom-gromadyan-v-rezhimi-videozvyazku/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/novini-mista/plan-zahodiv-13288.html

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html

https://www.auc.org.ua/

https://gromconsult.rada-kor.gov.ua/uk
Календар

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI_na_zhkp1.pdf

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

/transport-dozor
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Якщо не вистачає стажу…
24.04.2019

Якщо не вистачає стажу…

В Україні страховий стаж, необхідний для набуття права на пенсію, з 1 січня 2018 року почав поступово збільшуватись. Як бути особам, які вже досягли пенсійного віку, але не мають достатнього стажу?

У зв’язку із цим певна кількість українців не може вийти на пенсію після досягнення пенсійного віку. Тому уряд ухвалив рішення про надання тимчасової (в період із 1 січня 2018-го по 31 грудня 2020 року) соціальної допомоги особам, яким не вистачає стажу.

Відповідно до частини першої статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) українці набувають право на пенсію після досягнення 60-річного віку за наявності не менш як 15 років страхового стажу до 31 грудня 2017-го. Починаючи з 1 січня 2018 року страховий стаж, необхідний для набуття права на пенсію, почав поступово збільшуватися, 2019-го він становить 26 років і до 2028 року сягне 35 років.

Призначення тимчасової допомоги

Процедуру призначення грошової допомоги регламентовано постановою КМУ від 27.12.2017 №1098 «Про Порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату» (далі – Постанова 1098). Водночас одержати допомогу можуть тільки ті, хто на час оформлення соціальних виплат має не менше як 15 років страхового стажу. Гроші виплачуватимуть до досягнення такими особами віку, з якого вони набувають право на пенсійну виплату.   

Як отримати соцдопомогу

Для призначення тимчасової фінансової допомоги особам без необхідного для призначення пенсії страхового стажу треба звернутися в органи соціального захисту населення за місцем реєстрації або за адресою фактичного проживання. До заяви на оформлення допомоги потрібно додати такі документи:

-         документ, що посвідчує особу та її місце проживання + індивідуальний податковий номер (ІПН);

-         довідку про наявний страховий стаж (видається в Пенсійному фонді на запит особи – протягом п’яти робочих днів);

-         декларацію про доходи і майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за останні півроку, що передують місяцю звернення щодо призначення допомоги.

Якщо тимчасова грошова допомога оформляється не за адресою реєстрації, а за місцем фактичного проживання особи, то до зазначеного списку документів потрібно додати довідку про неотримання такої допомоги в управлінні праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Термін виплати допомоги

Тимчасова фінансова допомога призначається з дня, що настає після дати досягнення пенсійного віку, встановленого частиною першою статті 26 Закону 1058, за умови, що звернення щодо оформлення грошових виплат відбулось не пізніше як через три місяці після досягнення такого віку.

Якщо терміни не було дотримано, тобто особа звернулась в органи соцзахисту після спливу трьох місяців з дні досягнення пенсійного віку, грошова допомога призначається з дня звернення, тобто з дати подання всіх необхідних документів та довідок.

Рішення про призначення особам, яким не вистачає стажу, тимчасової допомоги або про відмову і її наданні ухвалює управління соціального захисту населення протягом 10 календарних днів із дня подання заяви. Про відмову повідомляється письмово протягом п’яти днів із дня ухвалення рішення.

Хто не одержить

Відповідно до законодавства України не всі особи, яким не вистачає трудового стажу для оформлення пенсії, мають право на отримання тимчасової фінансової допомоги від держави. Відповідно до пункту 12 Постанови 1098 соціальна допомога особам не призначається в таких випадках:

-         якщо особа одержує пенсію (зокрема соціальну), працює або здійснює іншу діяльність, пов’язану з отриманням доходу;

-         хто-небудь із членів сім’ї протягом року перед зверненням щодо призначення тимчасової допомоги здійснив купівлю (оплату послуг) на суму понад 50 тис. грн.;

-         середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні півроку перевищує 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;

-         у результаті вибіркової перевірки виявлено додаткові джерела для існування, не зазначені в декларації про доходи та майно (здавання в оренду житлового приміщення (будинку), заробіток членів сім’ї, котрі офіційно не працевлаштовані тощо);

-         особа або члени її сім’ї мають у власності другу квартиру (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує21 кв. мна 1 члена сім’ї та додатково10,5 кв. мна сім’ю, або бна сімю, або 10,5 кв. м.кв.ьна у

-будинку), заробіток членів сімї, котрі , не зазначені в декларації про доходи та майно (здаваільше як один автомобіль (інший транспортний засіб, механізм).

Однак, як і з оформленням субсидії, тимчасову фінансову допомогу особам, які не мають достатнього пенсійного стажу, може бути призначено всупереч деяким зазначеним обмеженням за висновком комісії, якщо в складі сім’ї є особа з інвалідністю. Рішення ухвалюють після обстеження матеріально-побутових умов особи, яка звернулась з приводу призначення такої допомоги. Оскаржити рішення органу соціального захисту можна в органі виконавчої влади вищого рівня або в суді.

Розмір тимчасової допомоги

Сума державної допомоги особам, які досягли пенсійного віку, але не мають права на пенсійні виплати, становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, і середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не менше як 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Таким чином, максимальний розмір соціальних виплат пенсіонерам 2019 року становить:

-         з 01.01.2019 по 30.06.2019 – 1497 грн.;

-         з 01.07.2019 по 30.11.2019 – 1564 грн.;

-         з 01.12.2019 – 1638 грн.

Перерахунок розміру грошових виплат здійснюється кожні півроку з урахуванням змін майнового стану й середньомісячного сукупного доходу одержувача допомоги.

Під час обчислення середньомісячного сукупного доходу до складу сім’ї включають:

-                     чоловіка, дружину, дітей, зокрема усиновлених, у віці до 18 років, які перебувають на їхньому утриманні;

-                     дітей – студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації та закладів професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання у віці до 23 років, які не мають власних сімей, зокрема тих, що одержують стипендію, не залежно від того, де вони проживають (разом із батьками чи перебувають на навчанні в іншому населеному пункті);

-                     осіб, які спільно проживають однією сім’єю, але перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

До складу сім’ї не входять:

-                     батьки, дід, баба, брати сестри;

-                     батьки, позбавлені батьківських прав;

-                     опікуни, піклувальники та члени їх сімей;

-                     діти, які перебувають на повному державному забезпеченні;

-                     діти, що перебувають під опікою та піклуванням.

Звертатися в управління соцзахисту для зміни суми раніше призначеної тимчасової допомоги через затвердження нового розміру прожиткового мінімуму немає потреби. Працівники соцзабезу самостійно проведуть перерахунок з місяця встановлення нових державних стандартів.

А от повідомити управління соцзахисту населення про зміну обставин, що можуть вплинути на розмір або порядок отримання допомоги, потрібно не пізніше як через 10 днів із часу настання змін.

Згідно із законодавством соціальна допомога від держави виплачується в грошовій формі щомісяця на поточні рахунки в банках або через національного оператора поштового зв’язку. Спосіб одержання виплат вибирає отримувач допомоги на власний розсуд.

Коли припиняється виплата

 Як і інші види соціальної допомоги в Україні, виплату тимчасової грошової допомоги особам, які не мають необхідної кількості років страхового стажу, може бути скасовано з таких причин:

-                     приховано відомості або навмисно подано недостовірні дані про доходи та міновий стан – із місяця, що настає за тим, у якому виявлено зазначені факти;

-                     працевлаштування або здійснення підприємницької діяльності – з місяця оформлення на роботу або реєстрації підприємцем;

-                     виїзд на постійне місце проживання за кордон – із першого числа місяця, наступного за місяцем виїзду;

-                     смерть одержувача допомоги – з місяця, наступного за тим, у якому людина померла;

-                     оформлення пенсії – з дати її призначення;

Крім того, якщо протягом півроку не забирати нарахованих коштів, виплату допомоги буде призупинено.

Як відновити виплату грошей

Для відновлення виплати допомоги потрібно звернутися в управління соцзахисту з письмовою заявою, зазначивши причини неодержання грошей. Відновлення виплат здійснюється з дня припинення, якщо за відповідний період особа мала право на їх отримання і за відсутності обставин для їх припинення.

 

В.о. начальника Коростенського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Ірина Обиход