ОГОЛОШЕННЯ

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

http://www.korosten-rada.gov.ua/zahodi-spryamovani-na-pokrashchennya-stanu-dovkillya/

http://korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/pidpriyemnitstvo/

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

http://korosten-rada.gov.ua/osobistiy-priyom-gromadyan-v-rezhimi-videozvyazku/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/novini-mista/plan-zahodiv-13288.html

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html

https://www.auc.org.ua/

https://gromconsult.rada-kor.gov.ua/uk
Календар

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI_na_zhkp1.pdf

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

/transport-dozor
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
Осучаснення пенсії не прив'язане до її виду, професії чи посади — лише до стажу та зарплати
31.10.2017

Осучаснення пенсії не прив'язане до її виду, професії чи посади — лише до стажу та зарплати

 

З 11 жовтня в Україні запрацювала пенсійна реформа. Отже, пенсіонери вже отримали осучаснені виплати. Діапазон почуттів з цього приводу дуже великий. Адже одні отримали доплату, не меншу за розмір вже отриманої пенсії. Такі не приховують радості. Другим додали 200-500 гривень, тож на фоні перших вони, звісно, розчаровані. Та є і ті, кому додали менш як 100 гривень або й зовсім нічого. А від того люди киплять, на їхню думку, справедливим гнівом та обуренням.

І чимало з них телефонують, пишуть і приходять до територіальних управлінь Пенсійного фонду. Пенсіонери, яким додали по кілька тисяч, із пересторогою цікавляться, чи це не помилка й чи не змусять їх ці кошти потім повернути. Решта — з одвічним питанням: чому так мало або зовсім нічого?

На найтиповіші питання, з якими громадяни звертаються до Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, надає відповідь перший заступник начальника об'єднаного управління Ірина Обиход:


ЗМІ поширили інформацію, що осучасненню підлягають лише так звані трудові пенсії. І запитують: чи це саме так?

Ні, це не так. В українському законодавстві нині немає терміна “трудова пенсія”. Адже такою можна вважати і пенсію за віком, і у зв'язку з інвалідністю чи втратою годувальника, за вислугу років та й загалом будь-яку пенсію, призначену відповідно до закону про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. І всі ці види пенсій підлягають осучасненню. Але не лише вони.

Осучаснення пенсії не прив'язане до її виду, певної професії чи посади. Можна сказати, що найбільше підвищилися пенсії тих людей, які мають великий стаж роботи (30-50 років і більше), перед виходом на пенсію, а краще протягом усієї трудової діяльності мали високі зарплати й вийшли на пенсію давно, принаймні до 2009 року, і довгий час їхні пенсійні виплати не перераховували.

Адже у минулі роки для розрахунку цих виплат брали середній розмір зарплати у країні саме за рік, що передує року, коли людина йшла на пенсію, та за три попередні роки. І, звісно, він був нижчим, ніж нинішній 3740 гривень.

 

Чи можна назвати категорії пенсіонерів, яким не варто чекати на осучаснення?

Осучасненню підлягають усі пенсії. Просто не всі пенсіонери отримають доплати. Адже, що таке осучаснення? Це приведення до показників нинішнього рівня розмірів пенсій, призначених раніше. Тож якщо людина пішла на заслужений відпочинок зовсім нещодавно (протягом 2014-2017 років) і розмір її виплати розраховували із застосуванням сучасної середньої заробітної плати, осучаснювати там нічого. Отже, доплати вона не отримає або та буде мінімальною. Такою самою мінімальною вона буде і в пенсіонерів, які за часів, коли ще працювали, мали низькі зарплати. А передусім осучасненню підлягали виплати тих пенсіонерів, які не збільшувалися з 2014 року.

 

А хто після осучаснення отримав найбільше?

Ті, хто виходив на пенсію за Списком №1. Тобто за переліком виробництв, робіт і професій із важкими, небезпечними та шкідливими умовами праці. Це шахтарі, металурги, хіміки, атомники та ін. Ці люди завжди отримували високі зарплати, мають велкий стаж (дехто 50 і навіть 60 років, бо на таких виробництвах його рахують як рак за два). Тому після осучаснення доплати в них виявилися найвищими.

 

Звертаються державні службовці, які перебувають на заслуженому відпочинку з 2008 року й раніше. Також нарікають, що не отримали осучаснення, хоч зарплати були чималенькі, стаж 30-40 років. Чому так?

Для державних службовців, як і для решти пенсіонерів, які нині отримують спецпенсії, трохи згодом буде проведено розрахунок за загальними пенсійними нормами. Ті з них, кому це буде доречно і вигідно, зможуть отримати більш високу після переведення їх з пенсії держслужбовця чи іншої спецпенсії на пенсію на загальних умовах. Нині Пенсійний фонд опрацьовує це питання, тож згодом їм можуть провести додаткові виплати.

 

Найголовнішою новацією пенсійної реформи називають те, що після її ухвалення пенсії всім громадянам України нараховуватимуть за єдиною формулою, а не за кількома десятками пенсійних законів, як раніше. Чи це так?

На сьогодні вже ліквідовано майже всі види спеціальних пенсій. Залишились поки що пенсії військових і чорнобильців. Усі інші спеціальні режими ліквідовано, є тільки деякі перехідні положення. Як — от для держслужбовців і тих, хто встиг набути права на пенсію за вислугу років, яку вже ліквідували. Та якщо людина встигла до запровадження пенсійної реформи набети правана таку пенсію, але ще не встигли її оформити чи навіть призначити, це можна буде зрбити пізніше.

 

Як надалі літнім людям у межах пенсійної реформи компенсуватимуть інфляцію та зростання середньої зарплати у країні? Усім однаково чи ні?

Із 2019 року працюватиме механізм щорічної індексації пенсій. У перші два роки індексацію проводитимуть на 50 % зростання заробітку за попередній рік і ще на 50 % зростання інфляції. Цей змішаний показник дасть змогу перекрити інфляційні процеси, які впливають на пенсійні виплати. Але сума індексації для кожного пенсіонера буде індивідуальною і залежатиме від стажу й заробітку.

Не слід забувати, що відбуватиметься і зростання прожиткового мінімуму, яке, як і нині, впливатиме на розмір (зростання) мінімальної пенсії. Отже, це будуть два елементи, які й надалі підвищуватимуть рівень пенсійного забезпечення українців.

 

Крім іншого, пенсійна реформа повернула працюючим пенсіонерам право отримувати їхні виплати у повному обсязі. Та люди все ще побоюються, що ці заходи тимчасові.

Зниження розміру пенсій працюючих пенсіонерів було введено у 2015 році, щоб зекономити кошти бюджету Пенсійного фонду. Адже на той час Україна лише починала антитеррористичну операцію і гостро відчувала брак коштів на неї. Це і стало тоді головною причиною запровадження такого обмеження. Та зазначали, що воно буде тимчасовим. Відтоді термін його чинності подовжували спочатку до 2016-го, а потім на 2017 рік. Скасувати обмеження планували з 1 січня 2018 року. Але оскільки запрацювала пенсійна реформа, уряд прийняв рішення скасувати обмеження з 1 жовтня 2017 року.

 

Чи спричинить збільшення пенсій українців до стрибка інфляції?

Ні. Адже кошти, які спрямовували на підвищення пенсійних виплат, не взялися нізвідки і не були просто надруковані. Вони накопичилися в бюджеті Пенсійного фонду від того, що у січні цього року мінімальну зарплату було збільшено вдвічі. Більша зарплата — більші відрахування до Пенсійного фонду. Усі заплановані для цього кошти бюджет Пенсійного фонду отримав і навіть трохи більше. Адже якщо планували, що зростання фонду оплати праці становитиме близько 24 %, то нині маємо 39-42 %. Ось ці додаткові кошти стали необхідним джерелом для підвищення пенсій. Це зароблені людьми гроші, які є в резерві фонду на всі заплановані виплати, тобто вони не стануть інфляційним чинником.