ОГОЛОШЕННЯ

/dostup-do-publichnoyi-informatsiyi/

/gromada/

/investment-korosten/

http://www.korosten-rada.gov.ua/zahodi-spryamovani-na-pokrashchennya-stanu-dovkillya/

http://korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/pidpriyemnitstvo/

https://www.youtube.com/channel/UCMS1WMTqy0CG2B-HsecQssQ/live

vidkrite-misto/

http://korosten-rada.gov.ua/osobistiy-priyom-gromadyan-v-rezhimi-videozvyazku/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/energetichniy-menedzhment/

http://korosten-rada.gov.ua/zhitlovo-komunalne-gospodarstvo/mistobuduvannya-ta-arhitektura/town-planning-documentation/

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/mizhnarodni-programi-rozvitku/meri-za-ekonomichne-zrostannya-/

https://my.matterport.com/show/?m=DRADJK3pEsa

http://korosten-rada.gov.ua/news/novini-mista/plan-zahodiv-13288.html

http://korosten-rada.gov.ua/news/anonsi-podiy/afisha.html

https://www.auc.org.ua/

https://gromconsult.rada-kor.gov.ua/uk
Календар

http://korosten-rada.gov.ua/images/jkh/TARIFI_na_zhkp.pdf

http://www.korosten-rada.gov.ua/ekonomichniy-rozvitok/transportniy-kompleks-mista/avtomobilniy-transport/perevezennya-pasazhiriv-avtobusami-v-rezhimi-marshrutnogo-taksi/grafiki-ruhu-avtotransportu/

/transport-dozor
Погода
Загружаем курс доллара от minfin.com.ua…
«Бібліотеки як центри підтримки громад в умовах військової загрози».
21.11.2018

«Бібліотеки як  центри підтримки громад в умовах військової загрози».

   Центр соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені  вже вкотре демонструє свою діяльність як у своєму закладі, так і в інших установах. Ми співпрацюємо з різними організаціями як державними, так і громадськими. Нещодавно спеціалісти Центру провели семінар-практикум з елементами тренінгу: «Бібліотеки як  центри підтримки громад в умовах військової загрози»  у центральній бібліотеці з метою висвітлення теоретичних та методичних аспектів нових напрямів бібліотечної роботи для допомоги ВПО як особливої цільової категорії на сьогоднішній день, яка потребує теж особливої  організації надання послуг для них; вивчення ефективності застосування нових напрямів роботи бібліотек у процесі допомоги переселенцям і учасникам АТО; співпраця у команді для досягнення поставлених цілей. Даний семінар проведений в рамках програми польсько-українського проекту «Нам не байдуже-2» на підтримку Центрів СПР, які працюють з ВПО.

  Напрямки діяльності нашого закладу переплітаються з діяльністю бібліотек та тісно взаємозв’язані. На сьогодні бібліотеки–універсальні інформаційні центри–тісно вбудовані в загальнодержавний процес допомоги внутрішнім переселенцям, які залишилися без власного житла й майна, роботи, коштів для придбання найнеобхіднішого. Тому допомога такій цільовій категорії вкрай необхідна.

Склалося так, що семінар був проведений 09 листопада, у  Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва, а бібліотеки належать до сфери управління Міністерства культури. Власне бібліотеки покликані виконувати цю важливу місію бути осередком розвитку культури громади та інформаційним ресурсом.

      В Україні суворі реалії останніх років поставили нові завдання перед бібліотеками в задоволенні соціальних потреб суспільства, актуалізували функції щодо формування інформаційних ресурсів і надання до них доступу всім категоріям користувачів на даний час.

    До уваги слухачів були запропонована систематизована інформація стосовно нових напрямів бібліотечної роботи для допомоги різних цільових категорій, в тому числі ВПО.   

     Було проведено «мозковий штурм» для визначення потреб переселенців;  визначення бібліотечних ресурсів, послуг для  приймаючих громад, учасників АТО та ВПО. Одні форми роботи змінювались іншими, ігрові форми  переплітались з різноманітними вправами на прийняття як індивідуальних, так і командних рішень, вчилися розпізнавати конфлікти та способи їх превенції. Учасники семінару ознайомились з комплексною програмою інформаційно-комунікаційного забезпечення нової цільової категорії–ВПО; з тематичними рубриками фейсбуку на допомогу ВПО.

    Працівники бібліотек філій виконували практичні завдання як ефективно організувати послуги для ВПО; відбувався обмін досвідом. Всі учасники працювали активно, невимушено.

    Релаксаційні вправи допомагали зрозуміти як запобігати стресовим ситуаціям та подолати негативні емоції та професійне вигорання.

 

Віра Гис –провідний фахівець із соціальної роботи

ЦСПР населення у м. Коростені.